Strona: XVIII Giełda Wynalazków nagrodzonych w 2010 roku / Katedra Infrastruktury i Gospodarki Wodnej

XVIII Giełda Wynalazków nagrodzonych w 2010 roku

2011-01-07

W dniu 7 marca 2011 r. w Muzeum Techniki w Warszawie odbyła się uroczystość otwarcia XVIII Giełdy Wynalazków, które zostały nagrodzone na światowych wystawach i targach innowacji w roku 2010.
Jedną z niewielu instytucji, które wyróżniono Dyplomem i Statuetką za aktywną promocję polskich wynalazków za granicą, była
Politechnika Rzeszowska. Nagrodę od Stowarzyszenia Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego odebrał Kanclerz Politechniki Rzeszowskiej.

Za innowacyjne rozwiązania w gospodarce wodno-ściekowej został również wyrózniony Wydział Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej. W 2010 roku rozwiązania zaproponowane przez pracowników Katedry Infrastruktury i Ekorozwoju Politechniki Rzeszowskiej uhonorowane zostały 17  medalami przyznanymi podczas wystaw w Warszawie, Brukseli i Seulu, w tym: 7 złotymi, 7 srebrnymi i 3 brązowymi, pucharem od International Federation Inventors’ Association IFIA CUP za najlepsze rozwiązanie wystawy „For the Best invention of the 4th International Warsaw Invention Show” oraz specjalnym wyróżnieniem od  Association Russian House for International Scientific and Technological Cooperation.