Strona: Wyjazd studentów do Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce / Katedra Infrastruktury i Gospodarki Wodnej

Wyjazd studentów do Zespołu Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce

2019-05-23

Studenci kierunku Inżynieria Środowiska mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe dydaktycznym zorganizowanym w ramach zajęć z modułu „Nowoczesne kształtowanie rzek”. Pierwszym punktem wycieczki był przyjazd do Elektrowni Wodnej Myczkowce, skąd po krótkim spacerze studenci wybrali się do Elektrowni Wodnej w Solinie. Zwiedzanie rozpoczęło się od przedstawienia filmu, który przybliżył zarówno historię powstawania budowli jak i jej konstrukcję. Po projekcji studenci wraz z opiekunami udali się do wnętrza kompleksu. Trasa wycieczki prowadziła przez halę maszyn i turbin, aż do podziemnych galerii - długich wąskich tuneli, którymi można zejść nawet pięć metrów poniżej dna zbiornika. Studenci mieli również okazję zobaczyć jedną z tzw. fug dylatacyjnych, która rozciąga się aż po koronę zapory. Wyjazd był świetną okazją do utrwalenia wiedzy teoretycznej wykładanej w ramach modułu „Nowoczesne kształtowanie rzek”. Był też okazją do integracji oraz podziwiania malowniczych, bieszczadzkich krajobrazów.

solina_1.jpg