Strona: Workshop o Vode - edycja 2023 / Katedra Infrastruktury i Gospodarki Wodnej

Workshop o Vode - edycja 2023

2023-02-13

W dniach 9-10 lutego 2023 roku pracownicy KIiGW wzięli udział w "Workshop o Vode" - edycja 2023, organizowanym przez Katedra zdravotného a environmentálneho inžinierstva v Bratislave.

Uczestnicy warsztatów.

Podczas wydarzenia ze swoim referatem pt. „Prospects towards hydrogen generation for energy systems of the future” wystąpił doktorant, mgr Przemysław Ogarek.

Głównym tematem spotkania były aspekty dotyczące zrównoważonej gospodarki wodnej, w tym zagadnienia związane z zagospodarowaniem wód opadowych w zlewniach miejskich, infrastrukturą podziemną i racjonalnością wykorzystania energii odpadowej zdeponowanej w ściekach, a także wyzwania powstające w ramach wdrażania nowoczesnych technologii wodorowych.

Oprócz pracowników PRz w warsztatach uczestniczyli naukowcy m.in. z Slovenska technicka univerzita v Bratislave, Technická univerzita v Košiciach, Mendelova univerzita v Brně.