Strona: UROCZYSTE PROMOCJE HABILITACYJNE I DOKTORSKIE / Katedra Infrastruktury i Gospodarki Wodnej

UROCZYSTE PROMOCJE HABILITACYJNE I DOKTORSKIE

2021-12-16

20211216_rzeszow_politechnika_02.jpg

W czwartek 16 grudnia 2021 roku podczas uroczystego posiedzenia Senatu Politechniki Rzeszowskiej miały miejsce dwa ważne wydarzenia. W pierwszej części spotkania zasłużonym pracownikom naszej uczelni wręczono odznaczenia państwowe nadawane przez prezydenta RP, tym: Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę. W dowód uznania za wzorowe i wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej. Kolejnym, szczególnym wydarzeniem grudniowego posiedzenia Senatu naszej uczelni były promocje habilitacyjne i doktorskie. Rektor naszej uczelni prof. Piotr Koszelnik w imieniu władz stwierdził, że zaangażowanie wypromowanych naukowców w pracę naukową umacnia rangę już wysokiej pozycji Politechniki Rzeszowskiej. A wojewoda podkarpacki Ewa Leniart odnosząc się do odbierających promocje zaznaczyła, że ta uroczystość stała się ukoronowaniem ważnego etapu kariery naukowej dla wyróżnionych.

Podczas promocji doktorskich dyplom ze stopniem doktora nauk technicznych otrzymał pracownik naszej katedry dr inż. Mariusz Starzec w dyscyplinie inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, którego promotorem był prof. dr hab. inż. Józef Dziopak. Politechnika Rzeszowska posiada aktualnie uprawnienia do nadawania stopnia doktora w siedmiu dyscyplinach naukowych i stopnia doktora habilitowanego w 4 dyscyplinach. W roku akademickim 2019/2020 na Politechnice Rzeszowskiej nadano stopień naukowy doktora 9 osobom. W tej grupie było 6 pracowników naszej uczelni.

Na zakończenie uroczystości prof. Piotr Koszelnik pogratulował uzyskania stopni naukowych, jednocześnie życząc doktorom habilitowanym i doktorom nauk inżynieryjno-technicznych owocnych wyników pracy i dalszego rozwoju naukowego, stwierdzając między innymi, że „To Państwo budujecie przyszłość tej uczelni i środowiska akademickiego naszego kraju,…” i dalej, że „Ta uroczystość jest podziękowaniem za Państwa trud.”

Ważnym odnotowania jest fakt, że obecnie w Politechnice Rzeszowskiej studiuje na siedmiu wydziałach ponad 14 tysięcy studentów i jako pierwsza uczelnia techniczna w Polsce kształci pilotów lotnictwa cywilnego.