Strona: Sukces Zakładu Infrastruktury i Ekorozwoju na IWIS’15 / Katedra Infrastruktury i Gospodarki Wodnej

Sukces Zakładu Infrastruktury i Ekorozwoju na IWIS’15

2015-10-15

Prof. dr hab. inż. Józef Dziopak i dr hab. inż. Daniel Słyś, prof. PRz po raz kolejny prezentowali innowacyjne rozwiązania pracowników Zakładu Infrastruktury i Ekorozwoju na Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2015.

Wystawianą Instalację obiektów retencyjnych autorstwa Kamila Pochwata, Daniela Słysia i Józefa Dziopaka międzynarodowe jury nagrodziło złotym medalem z wyróżnieniem. Natomiast wynalazek pn. Rurowy zbiornik retencyjny autorstwa Józefa Dziopaka, Agnieszki Stec i Daniela Słysia wyróżniono srebrnym medalem. Ponadto profesorowie - Józef Dziopak i Daniel Słyś zostali uhonorowani przez Urząd Patentowy RP nagrodą specjalną w postaci pucharu za wybitny dorobek innowacyjny w skali międzynarodowej.

Na wystawę IWIS 2015 zorganizowaną w dniach 12-14 października 2015 roku w Warszawie przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską zgłoszono około 400 wynalazków. Należy ona do największej tego typu imprez organizowanych w Polsce, które promują wynalazczość i innowacje oraz nowe technologie i osiągnięcia naukowe.

Wśród partnerów tegorocznej edycji wystawy znaleźli się m.in. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwo Gospodarki, Międzynarodowa Federacja Stowarzyszeń Wynalazczych – IFIA, a także Marszałek Województwa Mazowieckiego, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Polska Akademia Nauk, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Konfederacja Lewiatan, Rada Główna Instytutów Badawczych i Naczelna Organizacja Techniczna – Federacja Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych. Wystawa IWIS 2015 objęta została również Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Mariusz Starzec