Strona: Studenci specjalizacji Infrastruktura i Ekorozwój w firmie Uponor Infra / Katedra Infrastruktury i Gospodarki Wodnej

Studenci specjalizacji Infrastruktura i Ekorozwój w firmie Uponor Infra

2019-04-25

Studenci piątego roku kierunku Inżynieria Środowiska mieli możliwość zwiedzenia fabryki firmy Uponor Infra z siedzibą w Kleszczowie. Jest to wiodący, międzynarodowy dostawca systemów infrastrukturalnych, wodociągowych i kanalizacyjnych. W ramach pobytu studenci zapoznali się z historią i ofertą firmy, a także z obowiązującymi normami. Przedstawiciele Uponor Infra szczegółowo omówili produkowane systemy rur i kształtek z tworzyw sztucznych oraz konstrukcje zbiorników retencyjnych wraz z parametrami hydraulicznymi i dedykowanym zastosowaniem. Studenci mieli możliwość zwiedzenia linii produkcyjnych, hali prefabrykacji oraz laboratorium zakładowego, gdzie zapoznali się ze wszystkimi procesami cyklu produkcyjnego. Od przygotowania poszczególnych materiałów, poprzez powstanie jednolitej masy, formowanie kształtu, chłodzenie, aż po gotowy produkt, na którym przeprowadzanie są m.in. badania własności mechanicznych. Wyjazd był również okazją do wspólnej kolacji, gry w kręgle i integracji. Studenci specjalizacji Infrastruktura i Ekorozwój mieli możliwość wzbogacenie swojej wiedzy z zakresu nowoczesnych rozwiązań technicznych w systemach infrastrukturalnych.

20190425_145131.jpg