Strona: Nagrody Rektora Politechniki Rzeszowskiej dla pracowników KIGW / Katedra Infrastruktury i Gospodarki Wodnej

Nagrody Rektora Politechniki Rzeszowskiej dla pracowników KIGW

2016-12-15

Nadzwyczajne posiedzenie Senatu Politechniki Rzeszowskiej, które odbyło się w dniu 15 grudnia 2016 r., poświęcone zostało m.in. uroczystym promocjom doktorskim oraz wręczeniu Nagród Rektora. Niewątpliwie najważniejszą częścią uroczystości, którą prowadził prorektor ds. nauki, prof. Grzegorz Budzik, były promocje habilitacyjne i doktorskie.

Miło nam poinformować, że promocję doktorską w dyscyplinie inżynieria środowiskaotrzymał pracownik Zakładu Infrastruktury i Ekorozwoju, dr inż. Kamil Pochwat, który w dniu 28 października obronił z wyróżnieniem dysertację nt. Retencja wód opadowych w małych zlewniach miejskich. Promotorem w przewodzie doktorskim był dr hab. inż. Daniel Słyś, prof. PRz. Warto wspomnieć, że była to pierwsza obrona doktoratu w tej dyscyplinie na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej, dlatego wydarzenie to szczególnie zapisało się w historii Wydziału.

W trakcie grudniowego posiedzenia Senatu Politechniki Rzeszowskiej doceniono także zespół badawczy Zakładu Infrastruktury i Ekorozwoju w składzie: prof. dr hab. inż. Józef Dziopak, dr hab. inż. Daniel Słyś, prof. PRz, dr inż. Agnieszka Stec, który nagrodzono za osiągnięcia naukowe w roku 2015.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!