Strona: Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Katedry / Katedra Infrastruktury i Gospodarki Wodnej

Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Katedry

2012-04-19

W dniu 6 marca 2012 roku w Muzeum Techniki w Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczania nagród Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za międzynarodowe osiągnięcia wynalazcze.

Pracownicy katedry zostali wyróżnieni dwoma nagrodami MNiSW za osiągnięcia międzynarodowe na niwie wynalazczości w roku 2011. Dr hab. inż. Daniel Słyś i dr hab. inż. Elena Neverova-Dziopak, prof. AGH z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie otrzymali nagrodę MNiSW za projekt pod nazwą „Odwodnieniowy wpust separacyjny”.

Drugą z przyznanych nagród otrzymał zespół w składzie mgr inż. Agnieszka Stec, prof. dr hab. inż. Józef Dziopak i dr hab. inż. Daniel Słyś za projekt pod nazwą „Urządzenie do oczyszczania wód opadowych”.

W uroczystości wręczenia nagród uczestniczyli m.in. profesor Jacek Guliński, Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, doktor Alicja Adamczak Prezes Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej, profesor Leszek Rafalski Przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych, mgr inż. Ewa Mańkiewicz-Cudny Prezes Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT, a także licznie zgromadzeni przedstawiciele świata nauki oraz media.

Imprezie tej towarzyszyło otwarcie odbywającej się w dniach 6-11 marca w Pałacu Nauki i Kultury w Warszawie wystawy rozwiązań nagrodzonych w roku 2011 najwyższymi medalami i wyróżnieniami na światowych wystawach innowacji.

Wręczenie nagrody dla profesora Daniela Słysia